7 листопада - 15 грудня 2023 року

Cтажування для викладачів закладів вищої освіти України організоване факультетом Наук про Освіту Білостоцького Університету

ТЕМА СТАЖУВАННЯ: ІННОВАЦІЇ У ВИКЛАДАННІ ТА НАВЧАННІ У ВИЩІЙ ОСВІТІ

Система вищої освіти після пандемії продовжує швидко змінюватися, очікування та потреби різноманітних студентських груп зростають, а також продовжується глобалізація та цифровізація нашого життя. У сукупності ці сучасні тенденції зобов’язують викладачів закладів вищої освіти впроваджувати інновації в свою педагогічну практику, щоб покращити якість результатів навчання своїх студентів. Тому це стажування має на меті поглибити знання та розвинути компетенції викладачів закладів вищої освіти України у застосуванні інноваційних методів і підходів до роботи зі своїми студентами. Лекторами цієї програми є провідні викладачі та дослідники закладів вищої освіти різних європейських країнах, а це означає, що ми пропонуємо універсальні заняття, які не лише збагачують викладання та навчання в контексті української вищої освіти, але й переступають інституційні та культурні кордони.

Учасники, використовуючи посилання на міжнародну літературу, аналіз тематичних досліджень та практичних вправ, зможуть:

– ознайомитися з контекстом політики європейської вищої освіти;
– удосконалити свої компетенції щодо застосування різноманітних нових методів навчання та підходів (наприклад, цифрове оповідання, навички письма (як академічні, так і творчі), перевернуті заняття та підготовка навчально-методичних матеріалів для студентів зі спеціальними освітніми потребами);
– обдумати потенційні переваги та проблеми застосування цих методів і підходів у своїх класах;
– розробити конкретні засоби для впровадження обраних нових практик у різні сфери власного викладання.
Кожен навчальний модуль супроводжується 90-хвилинним вебінаром (з використанням платформи Zoom) і цифровим пакетом навчальних матеріалів для використання слухачами.

Тематика модулів стажування

Презентація лекторів, мети та правил проходження стажування.

Координатор стажування: dr hab. Marta Kowalczuk- Walędziak, заступник декана з міжнародного співробітництва факультету Наук про Освіту UwB.

Лекція 1. Інновація чи трансформація? Що означає бути інноваційним академічним учителем у часи трансформації?

Лектор: dr Beata Karpińska-Musiał,Доцент Гданського університету, тренер викладачів і науковий співробітник, академічний наставник, лідер освіти, автор

Лекція 2: Європейський Союз і Європейський простір вищої освіти: політика, процеси та результати.

Лектор: dr Tore Bernt Sørensen,, Hertie School, Університет управління в Берліні, Німеччина

Лекція 3. Проблеми вибору, написання, реалізації та виробництва результатів проекту, що фінансується Європейським Союзом

Лектор: Prof. Gracienne Lauwers, Брюссельський університет Vrije, Бельгія

Лекція 4. Перевернуте навчання та онлайн-обговорення у викладанні вищої освіти

Лектор: Prof. Marija Sablić, Осієцький університет, Хорватія

Лекція 5. Цифровий сторітеллінг.

Лектор: Assoc. Prof. Aušra Rutkiene, Університет Вітовта Великого, Литва

Лекція 6. Наскрізні компетенції: філософія та практика (Transversal Competences Framework, метод аудиту навичок і веб-додаток MyPortfolio як практичні інструменти для визначення та документування наскрізних компетенцій)

Лектор: dr Barbara Fijałkowska, Інститут Badań Edukacyjnych, Польща

Лекція 7. Принципи та засоби підготовки матеріалів для студентів зі спеціальними освітніми потребами.

Лектор: – д-р Agnieszka Dzięcioł-Pędich, Університет Білостока, Польща

Лекція 8. Вивчення навичок письма зі студентами: від творчих до академічних

Лектор: Aileen McKay, науковий редактор і наставник, Глазго, Шотландія

Білостоцьким Університетом видається сертифікат про проходження міжнародного стажування тривалістю 180 годин (6 кредитів ECTS) всім учасникам стажування.Програма стажування відбувається з професійним перекладом на українську мову.

Сертифікат про проходження науково-педагогічного стажування є документом, який підтверджує проходження стажування у науковій установі в країні, яка входить до Європейського Союзу, на здобуття звання доцента, професора і старшого дослідника відповідно  до постанови Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 р. № 656 «Деякі питання реалізації статті 54 Закону України «Про вищу освіту» (зі змінами, внесеними згідно з Постановами Кабінету Міністрів України № 173 від 02.03.2016 р., № 308 від 25.04.2018), наказу Міністерства освіти і науки України від 14.01.2016 № 13 «Про затвердження Порядку присвоєння вчених звань науковим і науково-педагогічним працівникам»

Організаційний внесок за участь у програмі стажування становить 5200 грн